seo pr, pozycjonowanie stron, promocja stron w internecie
SEO PR

Public Relations a SEO
Normalnie oferujemy Klientowi usługę zapewniającą rzetelne podniesienia pozycji jego firmowej strony internetowej w wyszukiwarkach. Jednak SEO PR to zespół praktyk, które mają na celu wyszukanie i wyeksponowanie w wyszukiwarce różnorodnych treści na temat organizacji Klienta. Wśród nich znajdują się: artykuły, notki, wpisy na forach i blogach, grafiki, filmy wideo.

Metoda
Działania SEO opierają się głównie na optymalizacji serwisu internetowego Klienta oraz działaniach zmierzających do poprawy widoczności strony Klienta. Z kolei stosowanie SEO PR opiera się tylko i wyłącznie na działaniach poza stroną firmową. Dzieje się tak, ponieważ pożądane treści znajdują się w serwisach, do których ani agencja, ani Klient nie mają administracyjnego dostępu. Poszukuje się treści, które pasują do założonej strategii wizerunkowej, aby je wzmocnić lub w przypadku negatywnych opinii - osłabić.

Monitoring
Monitoring Internetu w działaniach SEO PR odgrywa kluczową rolę. To on pozwala obserwować treści dotyczące klienta pojawiające się w Sieci. Monitoring na potrzeby PR jest bardziej rozbudowany. Nie wystarczy, tak jak w przypadku pozycjonowania, obserwować pozycji strony internetowej poprzez frazy kluczowe. W omawianym tu podejściu trzeba śledzić pozycje wszelkich możliwych treści internetowych poprzez wyselekcjonowaną celowo liczbę fraz (głównie są to: nazwa firmy, reprezentant np. prezes, kluczowe produkty, usługi, pracownicy, eventy, konferencje prasowe, relacje z imprez etc).

Poza przeglądaniem i rejestrowaniem wyników wyszukiwania (analiza ilościowa) istotnym elementem jest kontrola jakości znalezionych treści. W monitoringu SEO PR zwracamy uwagę na pozycję (często zależy ona od „mocy” serwisu, w którym pojawia się np. dany artykuł) – istotny jest głównie wydźwięk treści, na które natrafiamy. Wśród przekazów, które pojawiają się po konkretnym zapytaniu w wyszukiwarce (np. nazwisko prezesa firmy), wyszukiwane i wzmacniane są te, które wspierają pożądany wizerunek Klienta.

 

Copyright by Agencja interaktywna WebPress. All rights reserved.

Pozycjonowanie.WebPress

Wypromuj również swoją stronę