seo pr, pozycjonowanie stron, promocja stron w internecie
Co to jest pozycjonowanie? PDF Drukuj Email

Nie da się sprzedawać bez osób zainteresowanych naszą ofertą. Jeżeli zamierzasz zarabiać na witrynie internetowej powinieneś istnieć w wyszukiwarkach z których korzysta 97% użytkowników sieci, czyli Twoich potencjalnych Klientów. Pozycjonowanie to szereg działań mających na celu skuteczne promowanie strony internetowej ze szczególnym uwzględnieniem jej wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Pozycjonowanie to nowoczesna forma marketingu skupiająca się na wpływaniu na wyniki wyszukiwania. W chwili obecnej jest to najskuteczniejsza i najbardziej korzystna (stosunek kosztów do zysków) forma promocji w internecie.

 


Pozycjonowanie jest wielokrotnie tańsze niż zakup linków sponsorowanych i banerów reklamowych. Każdego dnia z wyszukiwarek korzysta miliony użytkowników - część z nich jest zainteresowana dokładnie Twoją ofertą. Pozycjonowanie stanowi naturalny pomost pomiędzy zainteresowanym klientem a Twoją stroną internetową.

Jak to wygląda od strony technicznej?

W jaki sposób stworzyć ogromną bazę, zawierającą informacje na temat ponad 40 miliardów stron internetowych ? W jaki sposób je nadzorować, sprawdzać i klasyfikować i wyświetlać zapytania internautów?


Nie zrobi tego człowiek, sto, ani nawet tysiąc osób. Zrobić to może jedynie maszyna a raczej ogromna ilość maszyn - serwerów, które pracują bez przerwy gromadząc i przetwarzając zasoby internetu. Sposób jest tylko jeden, genialny, prosty i skuteczny. Niemal każda strona internetowa posiada w treści linki - odnośniki, prowadzące do innych stron internetowych. Tzw. boty - specjalne programy - przeskakują ze strony na stronę za pomocą linków i kopiują do ogromnej bazy ich zawartość. Linki stanowią tutaj kluczowy element - pomost między stronami www, dzięki któremu boty wyszukiwarek mogą bez przerwy się przemieszczać.

Pozycjonowanie to nic innego, jak zwiększanie popularności strony. Wiodące wyszukiwarki internetowe popularność tą oceniają m.in. na podstawie odnośników prowadzących do danej strony - czym więcej odnośników (linków) prowadzi do strony, tym "głośniej" jest o niej w internecie, czyli tym bardziej jest ona popularna. Zadaniem firmy zajmującej się pozycjonowaniem jest przede wszystkim budowanie popularności strony na bazie linków. Jednak to nie wszystko. Wyszukiwarka Google posiada ponad 300 czynników, decydujących o tym, która strona jest ważniejsza od innej. Nikt - oprócz inżynierów Google - nie zna ich wszystkich, jednak znajomość najważniejszych z nich pozwala na skuteczne budowanie popularności strony.

Powtórzymy: Pozycjonowanie jest obecnie najskuteczniejszą formą reklamy w internecie.


Od czego zależy pozycja w wyszukiwarce?


Od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim od siły konkurencji. Jeżeli fraza na której nam zależy (np.: spodnie) jest popularna, istnieje wiele stron na jej temat, które w dodatku są pozycjonowanie – o wiele trudniej będzie wypromować taką stronę. Przykład „zielone spodnie sztruksowe” jest bardzo prosty do pozycjonowania – jest to dosyć nietypowa fraza, nie wiele stron znajduje się w wynikach wyszukiwania, a w dodatku raczej nie pozycjonują się na „zielone spodnie sztruksowe”. Inaczej sprawa wygląda w przypadku takich słów jak nieruchomości, hotele, komputery itp.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na pozycję w wyszukiwarce jest ilość i jakość linków z innych stron, które prowadzą do naszej strony. Są to tak zwane Back Links (BL). Jak zdobywać takie linki? Nie jest to ani proste, ani tanie, a w dodatku wbrew pozorom, trzeba mieć na ten temat sporą wiedzę...

Trzecią podstawową sprawą która wpływa na wyniki naszej strony w wyszukiwarkach, jest sama strona – a dokładniej treść (content) na niej zawarta oraz budowa strony zarówno ze względu na kod jak i strukturę wewnętrznego linkowania itp. Jest tu wiele zagadnień czysto technicznych związanych z optymalizacją stron, na których niestety niewielu programistów się zna, lub nie zawsze swoją wiedzę wykorzystują tworząc strony internetowe.

 

Copyright by Agencja interaktywna WebPress. All rights reserved.

Pozycjonowanie.WebPress

Wypromuj również swoją stronę